---------------------------- ---------------------------------- -----------------------------------

ویرا شبکه کاسپین در متن پیش رو، شما را با وظایف شرکت‌های پشتیبان شبکه‌های کامپیوتری آشنا می‌کند و نکته‌های مختلفی که باید در قراردادها در نظر داشته باشید را به شما یادآوری می‌کند. ویژگی‌های یک کارشناس پشتیبان نیز در این متن بیان شده است.

پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری چیست؟

یکی از سوالاتی که در رابطه با پشتیبانی شبکه برای مدیران کسب و کارها به وجود می آید این است که کار پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری چیست؟

با وجود اینکه امنیت شبکه و مانیتورینگ شبکه بسیار مهم می باشد، بسیاری از افراد در این زمینه اطلاعات کمی دارند و همین مسئله هنگام عقد قرار پشتیبانی شبکه، متوجه اهمیت کارشناس پشتیبان شبکه جهت رفع مشکلات احتمالی نشوند.

در ادامه این مقاله پشتیبان شبکه و وظایف آن و همچنین خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را به طور کامل برای شما شرح می دهیم.

شما می توانید برای کسب و کار خود از مرحله طراحی شبکه و کابل کشی شبکه تا تامین تجهیزات شبکه و پشتیبانی از خدمات مجموعه ویرا شبکه کاسپین استفاده کنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های شرکت ویرا شبکه کاسپین در ارتباط باشید.

پشتیبان شبکه کیست و چه وظایفی دارد - پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری - ویرا شبکه کاسپین
پشتیبان شبکه کیست - پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری - ویرا شبکه کاسپین

پشتیبان شبکه کیست ؟

پشتیبان شبکه به فردی گفته می شود در زمینه شبکه های کامپیوتری مهارت های تخصصی دارد. این فرد همچنین در زمینه ارتباط با افراد نیز مهارت دارد.

این فرد باید در شرایط استرس زا، از توانایی های خود در زمینه برقراری ارتباط با کارفرما استفاده کند. به این ترتیب قادر خواهد بود پس از آرام کردن شرایط به رفع مشکل بپردازد.

افرادی که در زمینه پشتیبانی شبکه فعالیت می کنند به طور معمول از رشته های کامپیوتر با گرایش شبکه، نرم افزار با رشته برق فارغ التحصیل شده اند. در برخی موارد این افراد با شرکت در دوره های میکروتیک و سیسکو مهارت کار با شبکه را یاد گرفته اند.

این صحبت به آن معنا نیست که برای فعالیت در زمینه پشتیبانی شبکه، نیاز باشد تا در یکی از رشته های مرتبط با این حوزه تحصیل کرده باشید، می توانید تنها در دوره های آموزشی پشتیبانی شبکه شرکت کنید و مهارت های مورد نیاز خود را بیاموزید.

چه کسانی به پشتیبان شبکه نیاز دارند ؟

شرکت ها و سازمان هایی که در حال استفاده از شبکه هستند، به یک پشتیبان شبکه جهت انجام امور پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری نیاز دارند.

زیرا شبکه باید دائما بازدید و بررسی شود تا از خرابی های احتمالی جلوگیری شود. وظیفه دیگر آنها این است که در صورت خرابی شبکه وارد عمل شود و مشکل به وجود آمده را حل کند.

پشتیبان شبکه می تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری در خدمت شرکت و سازمان شما باشد تا در صورت به وجود آمدن مشکل آنرا رفع کند و کار پشتیبانی سرور را انجام دهد. بدیهی است در صورت حساسیت امنیت داده‌ها، برقراری ارتباط درست اهمیت زیادی دارد و نیاز به پشتیبانی شبکه بیشتر خواهد شد.

پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری - ویرا شبکه کاسپین
خدمات پشتیبانی شبکه

وظایف پشتیبان شبکه چیست ؟

  • نصب سخت افزار جدید (سرورها، چاپگرها، ایستگاه های کاری رایانه و غیره)
  • حساب های کاربری، مجوزها و گذرواژه ها را تنظیم کند
  • نظارت بر امنیت همه سیستم ها، به ویژه اینترنت
  • نصب حفاظت آنتی ویروس
  • نصب نرم افزار جدید
  • تعمیر و نگهداری شبکه
  • پشتیبانی فنی برای افرادی که از شبکه استفاده می کنند
  • آموزش کارکنان در زمینه سیستم های جدید
  • مدیریت و نظارت روزانه بر استفاده از شبکه
  • برنامه ریزی برای بهبودهای آینده

از اینکه با ما همراه بودید نهایت سپاس را داریم.

فهرست