---------------------------- ---------------------------------- -----------------------------------

پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته

امروزه وجود سیستم نظارتی و امنیتی در تمام مکان ها از محل زندگی تا محل کسب و کار امری ضروری است و مهم تر از آن پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته به صورت اصولی و صحیح می باشد که باعث می شود بعد از نصب شما با مشکلات کمتری مواجه شوید و با خیال راحت به بقیه امور زندگی خود برسید.

هر زمان که تصمیم گرفتید این سیستم حفاظتی و امنیتی را در محل مورد نظر خود راه اندازی کنید از شروع مشاوره برای این کار تا پایان پروسه نصب و تحویل شرکت ویرا شبکه کاسپین در کنار شما خواهد بود.

این پروسه می تواند شامل مشاوره برای خرید مناسب ترین دوربین تا تهیه آن و سپس نصب و راه اندازی و تحویل تصویر و در گام آخر پشتیبانی بعد از نصب می باشد. پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته از مهمترین خدمات این مجموعه می باشد.

اولین جایی که دوربین مدار بسته به صورت عمومی در آن مورد استفاده قرار گرفت ، در کشور آمریکا و برای استفاده در حوزه کنترل ترافیک بود. این نوع از دوربین های مدار بسته مشکل کیفیت پایین و عدم دسترسی به شبکه را دارند.

برای اولین بار استفاده از دوربین های مدار بسته متصل به شبکه در شرکت آمریکایی AXIS و بر پایه سیستم عامل Linux تولید و به بازار عرضه شد. از آن زمان تا کنون سیستم این دوربین ها پیشرفت کرد و در مکان های بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

استفاده از دوربین های مدار بسته زمانی گسترش یافت که لزوم وجود آنها در مکان هایی مانند مراکز خرید ، بانک ها ، فروشگاه های زنجیره ای و صنایع بزرگ که پر تردد می باشند حس شد.

تنها نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته ضروری نمی باشد ، مهمترین امر پشتیبانی دوربین مدار بسته می باشد که توسط شرکت های متخصص انجام می شود.

در ادامه این مقاله به نکات مربوط به پشتیبانی دوربین مدار بسته می پردازیم و انواع دوربین های آنالوگ و دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته - ویرا شبکه کاسپین

انواع دوربین‌ مدار بسته

دسته بندی دوربین مدار بسته بر اساس نحوه ارسال اطلاعات به سیستم ضبط کننده می باشد :

دوربین مدار بسته آنالوگ

این مدل از دوربین ها ، دوربین هایی هستند که تصاویر ضبط شده و اطلاعات همراه آن را به یک سیستم مدار بسته آنالوگ یا DVR ارسال میکند و در آنجا ذخیره می شود. ارتباط بین دوربین مدار بسته و دستگاه DVR با سیم های خاصی به نام کواکسیال برقرار می شود.

پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته آنالوگ قیمت کمی دارد و به سادگی انجام می شود به همین علت در بازار بسیار محبوب هستند. یکی از نقاط ضعف آن عدم اتصال به تلفن همراه می باشد.

دوربین مدار بسته تحت شبکه

در این دوربین ها اطلاعات و تصاویر ضبط شده به یک سیستم NVR منتقل می شوند و در آنجا ذخیره می شوند. راه ارتباطی بین دوربین مدار بسته دیجیتال و NVR کابل شبکه می باشد و به آنها اصطلاحا دوربین IP می گویند.

از ویژگی های مثبت این دوربین ها می توان به کیفیت بالای تصاویر اشاره کرد. قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه نسبت به قیمت دوربین مدار بسته آنالوگ بالاتر می باشد. از این دوربین ها بیشتر در مکان های حساس استفاده می شوند.

دوربین مدار بسته تحت شبکه - پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته - ویرا شبکه کاسپین

دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری

دوربین‌ مدار بسته Bullet » شکل ظاهری این دوربین ها مکعب مستطیل یا استوانه‌ ای‌ می باشد که برای نصب Outdoor یا محیط های بیرونی ساختمان مناسب هستند. بدنه فلزی این دوربین ها آنها را در برابر نور خورشید ، گرد و غبار و رطوبت مقاوم کرده است.

دوربین‌ مدار بسته PTZ » این دوربین ها با قابلیت چرخشی که دارند و می‌ توانند فضای وسیعی را تحت پوشش خود قرار دهند. به این دوربین ها اسپیددام نیز گفته می‌شود. از ویژگی های آنها می توان به قابلیت چرخش ، زوم و فوکوس اشاره کرد. می توان هم به صورت دستی توسط اپراتور تغییر داد و یا برای تغییر خودکار ، سیستم آن را برنامه‌ ریزی کرد.

دوربین‌ مدار بسته Dome » ظاهر این دوربین‌ ها گنبدی شکل است و فقط مناسب نصب شدن به سقف می باشند. از این دوربین‌ ها در خانه ، مترو ، ادارات و غیره استفاده می‌ شود.

دوربین‌ مدار بسته Box » ظاهر این دوربین‌ ها مکعب مستطیل است و لنز آنها به طور جداگانه به بدنه سوار می شود. این دوربین‌ ها بیشتر در موارد صنعتی کاربرد دارند.

دوربین مدار بسته Fish Eye » این دوربین‌ ها قابلیت ثبت تصاویری 360 درجه را دارند و شکل ظاهری آنها شبیه چشم ماهی می باشد. ارتفاع نصب این دوربین‌ ها بسیار اهمیت دارد.

دوربین‌ های مدار بسته Pin Hole » این دوربین‌ ها به دلیل ابعاد کوچکی که دارند برای استفاده مخفی مناسب هستند. نام دیگر این دوربین‌ ها ، دوربین مدار بسته مینیاتوری می باشد.

انواع دوربین مدار بسته -پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته

نگهداری و پشتیبانی دوربین مدار بسته

بعد از نصب دوربین مدار بسته در محیط مورد نظر و تحویل تصویر آن ، مهمترین قسمت پشتیبانی دوربین مدار بسته می باشد. با داشتن یک پشتیبانی مناسب از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می شود.

پشتیبانی دوربین مدار بسته فقط محدود به نوع آنالوگ نمی شود و در مورد دوربین مدار بسته تحت شبکه نیز صدق میکند. پشتیبانی دوربین مدار بسته در عملکرد صحیح دوربین ها و دیگر اجزای متصل به آن موثر خواهد بود.

شرکت های مختلفی در زمینه پشتیبانی دوربین مدار بسته فعالیت دارند و هر کدام خدمات گوناگونی را در این راستا انجام میدهند. موارد زیر جزو خدماتی است که شرکت ویرا شبکه کاسپین در راستای پشتیبانی دوربین مدار بسته ارائه میکند :

  • بازدید دوره ای از دوربین ها و بررسی عملکرد صحیح آن ها
  • برنامه ریزی دقیق و راه اندازی ارتباطات زیر ساختی آنها مانند ارسال تصویر به یک تلفن هوشمند
  • آنالیز تصاویر ضبط شده و بررسی دستگاه ذخیره کننده اطلاعات و تصاویر
  • عیب یابی مشکلات به وجود آمده برای سیستم دوربین ها و رفع آنها
  • پشتیبانی و بررسی نرم افزار های مدیریت تصاویر مانند Mile Stone و Axxon و غیره
  • عیب یابی دستگاه ضبط تصویر DVR و NVR و تعمیر خرابی آنها
  • چک کردن و تمیز کردن دوربین ها در هر بازدید دوره ای و ارائه گزارش مکتوب به کارفرما

جهت مشاهده نمونه پروژه ها به صفحه اینستاگرام ویرا شبکه کاسپین مراجعه کنید ( صفحه اینستاگرام ما )

نگهداری و پشتیبانی دوربین مدار بسته

جمع بندی نهایی

یکی از ضروری ترین مواردی که این روزا در ادارات و کارخانه ها و خانه ها باید رعایت شود داشتن دوربین مدار بسته می باشد. با بررسی آمار جرم و جنایت که نشان از کاهش آن پس از ظهور دوربین های مدار بسته دارد بدون شک تاثیر فراوان آن را دیده اید.

همانطور که در بالا هم اشاره شد در کنار نصب صحیح و دقیق دوربین مدار بسته در نظر داشتن یک شرکت برای پشتیبانی دوربین مدار بسته نیز بسیار مهم است.

اگر تصمیم به تهیه دوربین مدار بسته برای محل زندگی یا کسب و کار خود گرفتید با متخصصین با تجربه شرکت ویرا شبکه کاسپین در ارتباط باشید تا همکاران ما بهترین انتخاب در بین برند های SONY، SAMSUNG،  HIKVISION،  BOCSH،  PANASONIC را به شما معرفی کنند و دستگاه ضیط کننده مناسب را نیز به شما پیشنهاد دهند.

حتما در هنگام تماس با متخصصان مجموعه نیازمندی های خود در رابطه با نوع خدمات مورد نیاز را با ما در میان بگذارید تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کنیم.

فهرست